Makaleler » Blog » Saç Sırları

Saç Sırları

Saç Sırları

 

 

 

1. İnce Saçlar İçin Saç Sırları

 

İnce, cansız tüyler ortak bir şikayettir, ancak az sayıda kadın en iyi çareyi bilmektedir. İnce telli saçlar için Liquid keratin bakım seti  bu sorunu ortadan kaldıracak ve yepyeni güçlü saçlarla hayatınıza devam etmenizi sağlayacaktır.

 

 

2. Sağlıklı Saçlar İçin Balık ve Fındık Yiyin

 

Vücudunuz için iyi olan besleyici gıdalar daha güçlü, sağlıklı saçlara teşvik eder. Somon ve fındık yükleyin! Onların protein ve omega-3 yağları, daha sağlıklı bir saç derisi yaratmaya yardımcı olur. Yapraklı sebzeler, fasulye ve havuç da süsleriniz için iyidir. Hızlı kilo kaybına yönelik tuhaf diyetlere dikkat edin. Vücudunuzu gevrek kıllara veya saç dökülmesine neden olabilecek önemli besin maddelerinden aç bırakabilirler. Saç sırları hakkında bir diğer konu ise;

 

 

3. Parlaklığı Ilık Suyla Koruyun

 

Sıcak su, doğal krem gibi koruyucu yağları sıyırabilir. Ve saçınızın doğal parlaması kaybolabilir. Bu donuk saçlardan kaçınmak için soğuk duşlarla muzdarip olduğunuz anlamına gelmez. Bunun yerine, saçlarınızı yıkamak için ılık su kullanın. Şampuan yaparken masaj yaparak kafa derisini masaj yaparak şımartın. 

 

 

saç bakım sırları

 

 

 

Parlak saçları kim istemez. Kadın ve erkekler için parlak sağlıklı saçlara sahip olmak en arzuladıkları durumdur. Saçlarınızı parlak göstermek artık kolay size önerdiğimiz saç sırları ve kullanacağınız Liquid Keratin ürünleri ile parlak saçlara sahip olmak artık çok kolay.

 

 

4. Protein İhtiyacını Verin

 

Saçlarınızı sık sık sıcak aletlerle stil ediyorsanız - ya da renginiz, ağarttıysanız veya perma yaparsanız - saçınızın koruyucu dış tabakasına zarar verebilirsiniz. Sonuç "bölünmeler bitiyor" dır. Neyse ki hasarı onarmaya yardımcı olacak saç ürünleri var. Liquit Keratin ürünleri saçınız için gerekli protein değerlerini karşıyacak ve yıpranmaların önüne geçecektir. Keratinler saç şaftına batarlar ve bölünmüş uçları onarırlar.  Kalıcı etkisi sayesinde kısa sürede saçlarınız mükemmel olacaktır.

 

 

5. Kepekleri ve Kaşıntı İçin Saç Sırları

 

Kepek, bir çeşit kuru cilt değildir - omuzlarına yüzen beyaz gevreklere rağmen. Kafa derisinin küçük bir cilt bozukluğudur. Kafa derisine yağ eklemek işleri daha da kötüye götürebilir. Bir eczane ya da dermatologdan kepeğe karşı ilaç kullanmak en iyi düzeltmedir. Saçınzı iyice duruladığınızdan emin olun.

 

 

 

 

 

 

Saç derisi rahatsızlıkları olarak bilinen kaşıntı, kepek gibi göze hoş görünmeyen durumlar için size vereceğimiz saç sırları ile bu tür sorunlara son vereceksiniz. Sülfat, paraben, silikon gibi zaralı kimyasal içermeyen Liquid keratin Sülfatsız Şampuan ile saç ve saç derisini besleyerek saçlarınızı onarır. İçerisinde bulunan yoğun bitki özleri ile kepek kaşıntı kızarıklık gibi sorun yaşatmaz 

 

6. Yüksek Güçte Şişirme Kurutuculara Dikkat Edin

 

Yapılan araştırmaya göre güçlü kurutucular ile normal kurutucuların aynı süre zarfında saçı kuruttukları tespit edilmiştir. Ancak bu süre zarfında güçlü kurutucular saç derimize daha zarar verdiği incelmeleri daha fazla arttırdığı tespit edilmiştir. Yıpranan saçlara karşı size verebileceğimiz saç sırları ; saçınızı oldukça ısı işlemlerinden uzak tutun olacaktır. Çünkü hemen hemen hergün saçlara şekil vermek için saçlara uygulanan  fön, maşa, pres gibi ısı işlemleri uygulamak  saçlarınızı yıpratır.

 

 

7. Saç Dökülmesini Azaltmak İçin Saç Sırları

 

Saç dökülmesi için size vereceğimiz saç sırları ile saçlarda oluşan dökülmelere karşı önlem alacak ve dökülmelerinize çare bulacaksınız. Liquid keratin ailesi olarak saç dökülmesi seti kullanabilrisiniz. Saçlar zamanla yıpranır yıpranma sonrasında saçlarda keratin kaybına uğrar. Keratin kaybına uğrayan saç telleri zararlı etkenlere karşı tepki veremez ve saçlar dökülür. bu yüzden saçlarınıza keratin yüklemeniz dökülen saçlar için çok önemlidir.

 

 

 

 

 

 

Günde yaklaşık 100 fırça vuruşuna inanmayın. Çok fazla fırça tüyü bırakacaktır. Bazı saç dökülmeleri normaldir - insanların çoğu her gün 50 ila 100 kıl kaybeder. Saçları normalden daha fazla kaybetmekten kaçınmak için, bilyeli uçlu fırça kullanın. Ve asla ıslak saç fırçalamayın; Bunun yerine tarak kullanın.

 

 

8. Sıkı Sarılmış Saçlar İçin Saç Sırları

 

At kuyrukları ve örgüler, kişisel tarzınızı sergilemek için mükemmel bir yoldur. Ancak çok sıkı olduklarında, saçlarını koparabilir ve köklere zarar verebilirler. Sıkı bir tarz yapmak, saçınızı dökmenize neden olabilir. Her gece saçlarınızı özgür bırakın! Örgü stilleri geçen aylar için, saç derisini biraz gevşek bırakın. Üç ayda bir saçınıza mola verdirin.

 

 

Saç Sırları

 

 

 

Saçlarınızı sıkı bir şekilde örmek saçınızın doğal yapısına uymayan bir şekilde şekil vermek. Saçınızı yıpratır. Saçınızda oluşan bu yıpranmalar sonucunda saçlar kopabilir. köklere zarar verebilir hatta saçlarda yoğun dökülmelere sebep verir. 

 

 

9. İşe Yaramayan Ürünlerin Cüzdanınızı Temizlemesine İzin Verme

 

Özel ürünler üzerinde harcanan ekstra para için gerçekten ne kazanıyorsunuz?  1,700 adet saç örneği üzerinde ürünleri test etti ve pahalı şampuanların daha ucuz olanlardan daha iyi olmadığını buldu. Ne satın almalıyım?  Kesinlikle doğal, katkısız ürünlere yönelmeli ve ürünü alırken ürünü daha önce kullanmış insanların fikirlerine danışılmalıdır.

 

 

10. Grileri kaplamak İçin Yumuşak Bir Renk Kullanın

 

Saçlar yaşlandıkça sadece renk değişmez - zayıflar ve daha yavaş büyür. Hasarlı saçların saç kesimleri tarafından çabucak kesilemeyeceği anlamına gelir. Hasar görmemesi için "olgun" saçlarda kullanılan kimyasallar zayıf olmalıdır.

 

 

 

 

 

Bu yüzden saçlarınıza kullanacağınız ürünlere dikkat etmelisiniz. size güçlü saç sırları olarak içerisinde paraben silikon ve sülfat gibi kanserojen etkisi olan zararlı kimyasal  içermeyen  saç bakım ürünleri kullanmaya özen gösteriniz. 

 

 

11.Kışın Çok kıvırma, Yazın Statiklenmeye Dikkat Et

 

Nem saç dökülmesine neden oluyor. Ancak hava kuru olduğunda daha fazla statik elektrik vardır. Statik elektriği durdurmak için Liquid Keratin Saç Kremi veya Liquid Keratin Yağı kullanın. PH dengeli Liquid Keratin Şampuan ayrıca, renklendirilmiş veya kimyasallara bulaşmış saçlardaki kıvrımı da rahatlatabilir.

 

 

12. Kıvırcık Saçlar İçin Saç Sırları

 

Kıvırcık saçların kırılması ve kuru ve kırılgan olma olasılığı daha fazladır. Bir toplama aleti kullanarak hafifçe bukleleri süpürüp fırçalamadan daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. Polimeri olan klimalar saçları pürüzsüzleştirebilir ve daha kolay yönetilebilir hale getirebilir.  Saçlarına zarar verebilecek düz demir ve gevşeticilerin aşırı kullanımına izin vermeyin.

 

 

 

 

 

 

Kıvırcık saçlar için vereceğimiz saç sırları saçların kopmasına ve kırılmasını önlemektedir. kıvırcık saçlara sahip kişiler en çok saçların kabarık ve tülerik halde bulunmasıdır. Bu yüzden sıksık saçlarına fırca veya sık dişli tarakla saça şekil vermeye çalışırlar. Ve saça şekil vermek için saç tellerini zorlarlar bunun sonucun da saçlar kırılır ve dökülür. bu durum için kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınıza dırça uygularken çok dikkat etmelisiniz.

 

 

13. Aşırı Renk Değişikliklerinden Kaçının

 

Belki de her zaman sarışın olmak isteyen, esmer gibisiniz. Aşırı renk değişiklikleri ile saçınıza zarar vereceğinizi unutmayın. Bazı dermatologlar doğal renginin üç tonunda kalmanızı önerir.

 

 

14. Üflemeli Kurutucudan Önce Saçı Koru

 

Sık sık üfleme kurutma saçınıza çok zayıftır ve saç dökülmesine neden olabilir. Nefes kesildiğinde ısıyı indirin. Daha ince saçlar özellikle ısıdan kaynaklanan hasarlara karşı hassastır ve bazı bakım şartlarına ihtiyaç duyar. Liquid Keratin Saç Kremi veya Liquid Keratin Yağı ürünü kullanarak stil vermeden önce saçlarınızı koruyun.

 

 

 

 

 

 

15. Saçları Güneş'ten Koruyun

 

Güneş saçlarına cildinize kıyasla daha fazla zarar verir. Güneşe maruz kalma, özellikle renkle işleme tabi tutulan saçları kurutabilir. Geniş spektrumlu güneş korumasına sahip hafif bir saç spreyi kullanın veya güneş en kuvvetli olduğunda şapka takın. 

 

 

16. Yüzmeden Önce Duş

 

Havuza girmeden önce saçlarınızı durulayarak klor hasarına uğramayın. Saçınız zaten suyla doymuşsa, kimyasal yüklü havuzdan fazla emilim yapmaz. Saçınızı daha da korumak için Liquid Keratin Şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra havuza giriniz.

 

 

17. Saçlarınızdaki Değişimden Haberdar Olun

 

Saç sırları hakkında en önemli konu saçlarınızdaki değişimden haberdar olun. Gevşek saçlar gibi saçınızda ani değişiklikler veya alışılagelenden çok daha fazla saç kaybı, nadiren bir sağlık problemi işareti olabilir. Bazı ilaçlar saç dökülmesine de neden olabilir. Saçınızda dramatik değişiklikler fark ederseniz, bir dermatoloğa görünün.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır