Web Analytics

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Keratini

Saç Keratini

SAÇ KERATİNİ

 

 Saç keratini bakımı teknikleri içinde uygulanmakta olan keratin maddesi, aslında normal şartlar içinde vücudumuzda da barınmakta olan bir maddedir. İnsan vücudu içerisinde; dişlerde, deride, tırnaklarda ve özellikle de saç tellerinde doğal yapılar şeklinde yer almaktadır.

Ancak zaman içinde hücresel özelliklerini kaybederek, vücut üzerinden kaybolma sürecine doğru yol almaya başlarlar.

Saç dipleri ile yüzeylerine uygulanmakta olan saç boyalarının kimyasal niteliklerinden ve bunun yanı sıra da ısıl işlem faaliyetlerinin çokluğundan dolayı, saçlardaki keratin molekülleri; normalden daha hızlı bir şekilde azalabilmektedir. Bu da saçlarda incelme meydana gelmesine, zayıf bir görünümün ortaya çıkmasına ve birbirine karışan bir saç şekline neden olmaktadır. Üstelik saçlar parlaklığını kaybettiği takdirde de adeta yapay bir nitelik kazanmaya da başlamaktadırlar. Bu da son derece can sıkıcı bir vaziyet haline dönüşmektedir.

En çok saç keratin bakım sektöründe yer alan çeşitli ürünler ve bakım yöntemleri içinde kendisine yer bulan keratin, aslında bir protein türünden ibarettir. Özellikle de söz konusu uygulamalar neticesinde yanan ve yıpranan saç tellerinin onarılmak sureti ile eski haline döndürülmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Vücut için gerekli olan ancak vücut içinde eksikliği baş gösteren vitamin ve mineraller, beslenmenin yanı sıra, besin takviyeleri ile de nasıl tedarik edilmekte ise; saçın gereksinim duymakta olduğu keratin de yine aynı takviye yöntemi ile saça ulaştırılmak zorundadır. Saç keratini saçınızı beleyecek ve hasarları onaracaktır. Üstelik bu işlemin herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmadığı gibi; yıpranmış saçların sağlık kazanmasına, kırık saç uçlarının tamir edilmesine, elektriklenmenin önlenmesine ve saçın parlaklık kazanması gibi sayısız faydayı da sağlamaktadır diyebiliriz.

Saç Keratini

Saç yapısının yüzde yetmiş ikisinden fazlası, keratin proteinlerinden meydana gelmektedir. Son derece set ve su geçirmez bir yapıya sahip bulunmakta olan keratinler, nano düzeyde mikro parçacıklara ayrıldıkları takdirde; çeşitli etkenler doğrultusunda yıpranmış ve yanmış saç yapılarının, muhteşem bir ölçüde eski sağlıklarına kavuşturulması maksadı ile kullanılabilmektedirler.

 

Doğal saç keratin serumu içinde yer alan molekül yapıları, yıpranan saç tellerine aynı amaç uğrunda enjekte edilmektedir. Yıpranmış olan saçların canlandırılması sureti ile yepyeni bir görünüm kazanmasını sağlayan doğal saç keratin serumu, saçın ihtiyaç duymakta olduğu tüm besinleri karşılamayı başarmaktadır. Etkisini aylar boyunca gösteren ve sürdüren doğal keratin uygulaması, saç tellerinin çok daha kalın ve güçlü bir yapıya kavuşmasını sağladığı gibi; tekrar yıpranmalarının da büyük bir ölçüde önüne geçmektedir.

 

Yalnızca tek bir doğal saç keratin uygulaması ile yıpranmış bulunan saç tellerinin yeniden yapılandırılması, tüm saç kırıklarının giderilmesi, saçların kolaylıkla taranması, saçlarda mevcut olan saç kopmalarının önüne geçilmesi, saçların hacim kazanması, parlak ve pürüzsüz yapıdaki saçların elde edilmesi ve çeşitli işlemlere karşı saçların direnç kazanması gibi sayısız fayda sağlayabilmek mümkün olmaktadır. Saç keratini, hiç şüphesiz ki; vazgeçilmez bir protein türevi olarak öne çıkmaktadır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır