Makaleler » Blog » Saç Botoksu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç Botoksu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Saç Botoksu (Hair Botox)

 

Saç Botoksu Nedir? Saç Botoksu Ne İşe Yarar?

 

Özellikle yıpranmış saçlarda büyük bir problem yaşanıyor. Daha doğrusu bunların tedavisini bulmakta şu anda firmalar ve teknoloji oldukça zorlanıyor.

Ancak ne var ki her şeyin bir çaresi olduğu gibi yanan yıpranan ve çok kırılan çabuk kopan hızlı uzamayan saçların da sonunda çaresi bulundu. Fakat piyasada saç botoksu ile ilgili aldatıcı bazı ürünler bulmak mümkün bu bakımdan bunlara çok dikkat etmek gerekiyor.

 

Saç botoksu deyince aklımıza iki türlü bakım gelir. Bunlardan ilki bildiğimiz alışa geldiğimiz çeşitli Saç Maskeleri, Saç Kremleri, Saç Serumları gibi ürünlerle saça yapılan geçici bakımdır.

Etkisi en fazla birkaç hafta sonra kaybolur gider.  Fakat gerçek saç botoksu (hair botox) özellikle doğal keratin içerikli ve protein destekli yapılan saç botoksun da mutlaka sonuç alınıyor ve saçta kalma süresi son derece uzun ve dayanıklı oluyor.

Bu bakımdan tercih edeceğimiz saç botoksunun özellikle doğal keratin içermesine ve patentli bir saç botoksu olmasına özen göstermemiz gerekiyor.

 

Saç Botoksu Nasıl Kullanılır?

 

Öncelikle saçlarını arındırılması için iki defa şampuanla ve sıcak suyla saçların yıkanarak havlu ile tamamen kurtulması ve kurutma makinasıyla da saçların düz hazır hale getirilmesi gerekiyor.

 

Bu hazırlık aşamasından sonra protein yüklü Saç Botoksu Serumlarından saça ihtiyacı olan kadar serum boya yapar gibi sürülerek yedirilir. Ara sıra tarakla taranarak kendi halinde kuruması sağlanır.

 

Acil durumlarda 5 veya 10 dakikada bir ılık suyun yardımıyla saçların bir veya iki saat içerisinde hızlıca kuruması sonrası keratin yüklemesi yapılmış olur.

 

Keratinler saçla tamamen kuruduktan sonraki aşamada ise saçların tekrar durulanması ve arkasından özel Keratin Maskesi ile saça 10 dakikalık bakım yapılır. 10 dakika sonra durulama işlemi biter ve saçta kalan Saç Bakım Kremi uygulanır, işlem tamamlanır.                     

 

Bu uygulama saçın ihtiyacına göre 3 günde bir tekrar edilerek saçların hızla yeniden yapılanması sağlanır.

 

Keratin içeren protein yüklemesi bittikten sonra saçların bakımı özel maske ve saçta kalan saç bakım kremi ile devam edilir. Saç Botoksu işlemi kesin sonuç verir neredeyse %100’e yakın olumlu sonuçlar verir.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
ramazan ayhan
16 Aralık 2018
Çünkü ben kendi kuaför salonumda bu ürünlerle kaç tane yıpranmış, incelmiş çok işlem görmüş saçlara saç botoksu yaptım. Hepside aşırı memnun kaldı ben de hayran kaldım.

ramazan ayhan
16 Aralık 2018
Benim de saç botoksu denince aklıma doğal ve patentli güvenli ürünleriyle Liquid Keratin geliyor. Çünkü mükemmel bir sonuç veriyor herkese tavsiye ederim. Yapanlarında eline sağlık diyorum.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır