Makaleler » Blog » Saç Botoksu

Saç Botoksu

Saç Botoksu Hakkında Her Şey

 

Şu anda saç bakım ve tedavisi sektöründe iki ana grupta toplanacak şekilde saç botoksu uygulaması var diyebiliriz.

 

Bunlardan birincisi yıpranmış işlem görmüş saçlara uygulanan saç botoksudur.  Bir diğeri saç derisine dökülmeden kaynaklanan problemleri gidermek için uygulanan doğal saç botoksu diyebiliriz.

 

Yıpranmış saçlara uygulanan saç botoksu da kendi arasında ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi en çok bilinen uygulanan kısmıdır ki özellikle kuaförlerde sık sık karşımıza çıkar. Bazı saç bakım firmalarında ve hatta eczanelerde sıkça karşılaşabiliriz fakat maalesef ne yazık ki bunların neredeyse tamamı saça yapılan geçici bir bakım ve güzel bir görünüm kazandırmaktan öteye gidememektedir. Çünkü yapılan işlem tamamen sentetik ve silikon destekli ve kimyasal içerikli ürünler ile yapılıyor ve bunların saçta kalma etkisi en fazla birkaç hafta olabiliyor Bu bakımdan bu tür bakımlar süreklilik gerektiriyor hem çok zahmet veriyor hem çok masraflı oluyor hem de istenilen tam olumlu bir netice alınamıyor.

 

Yıpranmış saça yapılan saç botoksu uygulaması ise yine ikiye ayrılıyor birincisi doğal keratin yüklemesi yapan saç botoksudur. Diğeri sentetik ve kimyasal formül içerisinde kullanılan keratin bakımlarıdır.

Saç Botoksu

Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi sentetik ve kimyasal keratin bakımlarının saç botoksu yöntemi ile saça uygulanmasında sürekli bir çözüm maalesef üretilemiyor. Oysa doğal keratinler ve doğal keratin proteini kullanılarak yapılan keratin saç botoksu ise hem çok yüksek oranda saça bir yapılanma getirirken Aynı zamanda kalıcılığı da ömür boyu yani saçın kesilmesine kadar olan süre içerisinde etkisini devam ettirebiliyor.

 

İşte bahsettiğimiz bu gerçek doğal keratin yüklemesi yapan saç botoksu yönteminde neredeyse yüzde yüze yakın kesin olumlu sonuç rahatlıkla alınabiliyor. Yıpranmış ve yanmış neredeyse ölme derecesine gelmiş çok deforme olmuş saçları dahi yeniden diriltip hayata kavuşturabilir. Üstelik çok zahmetsiz ve özel bir uygulama gerektirmeden tam sonuç alınabiliyor. Özellikle evde keratin bakımı ya da evde saç botoksu uygulaması ile rahatlıkla çok az bir masrafla ve zahmetle berbat olmuş saçlarımızı kestirmeden tedavi edebiliriz.

 

Saç Botoksu

 

 Bir ağaç gibi, saçlarınız da farklı mevsimlerden geçiyor. Bir gün saçlarınız sağlıklı ve parlak, bir sonraki gün kuru ve yardım etmeniz için çığlık atmaktadır. Kötü bir saç günü sadece bir ifade değil aynı zamanda saçınızın sizi kurtarmak için arıyor oldu

Fırçalama, renklendirme, şekillendirme, düzeltme ve kurutma yıllar sonra saçınızda büyük zararlar bırakırlar. Bazen saç kremi ve saç maskeleri saçlarınızı sağlıklı tutmak için yeterli değildir.

Saç Botoksu, saati geri çevirebilecek ve sağlıklı saçlarınızı geri kazanmanıza yardımcı olan yeni bir tedavidir. Botoks nedir? Botoks kırışıklıkları düzeltir, bilim adamları görünüşte delikleri tıkayan ve kurutulmuş kilitlerdeki gözyaşı ve hasarları düzelten bir formül geliştirmişlerdir.

Yaşlandıkça, saçlarımız daha az keratin üretiyor ve bu da saçınızı güçlendiren bir protein. Saçlarınızın güneşten korunmasını, renklendirmeyi, şekillendirmeyi ve üfleme işlemini tamamlamadığınız bu yıllar boyunca saçlarınız yorgun ve yıpranmış oluyor. Cildinize verdiğiniz kadar dikkati saçınıza da vermeniz gerekir. Sonuçta, erkekler bir kadının tacının saçları olduğunu söylerler.

Saç uzmanlarına göre bir ağacın yapraklarını döküp tekrar canlandırması gibi belirli miktarda kuruyan, dökülen saçlarda aynı durumu amaçlamaktadır.

 

Saç Botoksu Nedir?

 

Saç Botoksu hasar görmüş veya kırılmış saç liflerini havyar yağı, B5, E vitaminleri ve kollajen kompleksi gibi güçlü bir yoğunlaştırılmış aktif madde ile onarır ve saça ilk kullanımdan itibaren saçları nemlendirir, besler, onarır ve canlandırır ve inanılmaz derecede parlaklık katar. Yumuşaklık verir ve kıvrılmayı ortadan kaldırır. Tedavinin başlıca faydası, bölünmüş uçları tamir etme kabiliyetine sahip olmasıdır.

Botox tüm saç tipleri üzerinde çalışır: kıvırcık, düz, kalın, ince, gri, sarışın her saçta çalışır ve sonuçlar dört hafta sürer.

 

 

Neden Keratinli Saç Botoksu ?

 

  1. Zararlı kimyasallar kullanan diğer tedavilerinin aksine, saç botoksu zararlı kimyasallar kullanmaz. Saç botoksu, keratinin mükemmel eksfoliye edici etkisi nedeniyle yeterince güvenlidir; Kepek ve sedef hastalığı gibi saç derisi koşullarında yardımcı olur.
  2. Rahatlatıcı tedavilerin aksine, bu ürün bağlarını koparmadan düz ipeksi saç verebilir. Meme kütiküllerinin hasarlı korteksine besinleri besleyen ve içerden dışarıya saçları geri getiren zengin bir formül içerir.
  3. Pek çok tedavisinin aksine, Keratin saç botoksunda saç kökünün saçlarına zarar vermesi veya bütünlüğünü zayıflatması imkansızdır.
  4. Saç Botoksu, organik mikroküreler saç dökülmesini en aza indirmeye yardımcı olduğu için, büyük bir yeniden yapıcı tedavi olarak da çalışır.

 

Saç Botoksu için kime gitmek lazım?

 

Aşınmış, hasar görmüş, soluk saçlı ve özellikle de bölünmüş uçlardan mustarip  saçları olan kadınlar bu işleme tabi tutulmalı ve saçlarının normal durumuna dönmesi için gerekli tedaviye başlamasına yardım edilmelidir. Çok uzun saçlı, bölünmüş uçlardan mustarip olanlar veya saçlarda, kıvırma, düzleştirme ve üfleme kurutma veya tekrarlanan renk tedavilerinden kaynaklanan ısı hasarına bağlı olarak buruşuk veya kırılgan olan müşteriler için özellikle iyi bir tedavi yöntemidir.

 

 

 

Saç BotoksuSaç Botoksu Uygulama Öncesi Arındırma Süreci:

 

Bu tedavinin saç botoksu için  temiz saçlarla yapılmalıdır. Bu yüzden ilk adım, uzmanınız saçınızı şampuanlamalı ancak bir krem kullanmamalıdır.
Saçlar daha sonra taranır, karışık hale getirilir ve kesitlendirilir. Saçın, ürünü emmesine yardımcı olmak için masaj yapılmalıdır.
Uzmanlar bir kere saçların üzerinde yapıldığı zaman, ürünün saçlarda 45 dakikadan fazla kalmamasının gerektiğini söylüyor. Daha sonra yıkanır ve saç tamamen yedi dakika ıslatılarak ürün tamamen çıkarılır.
Bol kurutma bir sonraki adımdır. Saç uzmanı saçın düz ve kırılmamasını sağlamak için kurutucuyu dikey tutmanız gerektiğini söylüyor..
Tedaviden uzun süre yararlanmak için özel liquid keratin şampuan ve liquid keratin saç kremi kullanmanız gerekir.

 

Saç botoksu uygulama sonrası sonuçlar:

 

  1. Ekstrem saç yenileme - saçlarını genç haline dönüştüren yaşlanma önleme yetenekleri.

  2. Saçlarınıza 45 dakikada tam bir makyaj veren, salonda özel servis.

  3. Tatil veya parti öncesi çarpıcı anlık sonuçlar veren, en iyi görüntüyü arzuladığınız herhangi bir fırsat veren uygun fiyatlı hizmet. Uzmanlar bir seanstan sonra farkı göreceğinize dair söz veriyor.

 

Saç Botoksu ne sıklıkla yapılmalıdır?

 

Uzmanlara göre, zararsız bir tedavidir, takrar yapmak isteyenler dört ay sonra tekrar yaptırmaları tavsiye edilir.Saç Botoksu

Saç bakımına karar verenler için çok etkili bir çözüm yollarından birisidir. Saç botoksu sadece bir bakımı kapsamaz. Saçların en güzel hali için birden fazla işleve sahip olmaktadır. Yani yıpranmış, yanmış ya da kepekli saçlara doğru çözümler getirilmektedir. Hormon gıdalar insan vücuduna nasıl zarar veriyor ise aynı durumda saç kremleri, şampuanları ya da saç boyalarındaki kimyasalların hepsi saçlara zarar verir. Kimyasallar saçların beyazlamasına neden olan etkenlerdir. Bazı bayanlardan sık olarak duyulmaktadır. Genelde saçlarını boyattıktan sonra beyazların arttığı söylenmektedir. Bu yüzden saçlarınızın sonu olmaması için her zaman bitkisel yani yan etkisi olmayan her şey saçı beslemektedir. Güvendiğiniz yerlerden doğal ürünler alınması tercih edilmektedir. Saçlar çiçek gibidir. İlgi gösterirseniz size karşılığını çok kısa süre içinde verir. Fakat cansız bir saça artık hiç çözüm yolu yok gibi düşünceler ile kafanız karışır ise saçlarınızın hiçbir zaman canlı olamaz. Bu yüzden doğru saç botoksu uygulama yöntemi ile saçlarınızı geri kazanın.

 

Saç Botoksu Ürünleri:

 

Bitkisel Ürünler ve Saç Botoksu

 

Zeytinyağı, badem ve argan yağı,  bal, yumurta gibi malzemelerden yapılan ürünlerdir. Bunlar saça parlaklık, nem vererek saçı canlandırır ancak kalıcı etkileri yoktur. Sürekli tekrar edilmesi gereken bakımlardandır. Fakat saç botoksu ömür boyu kalıcı etkiye sahiptir.

 

 

Saç Botoksu

Keratin Ürünleri ve Saç Botoksu Seti:

 

Doğal ve katkısız keratin ürünleri saça tutunma ve kalıcı onarma etkisiyle günümüzün en iyi ürünlerinden biridir. Saça keratin yüklemesi yapmış kişilerin %100 güzel sonuçlar aldığı kanıtlanmış ve su götürmez bir gerçektir. Liquid keratin saça tutunarak saç diplerine kadar etki eden, yardımcı sülfatla birleşerek saç ipliklerini yeniden yapılandıran ürünlerdir. Saçı zamanla eski haline döndürmekle kalmaz, eskisinden de iyi bir hale getirir. Liquid keratin içeriğindeki Nano Protein, Mineral Complex+Gliserol sayesinde yıpranmış saça botoks etkisi gösteren gelişmiş teknoloji ürünüdür.

Piyasada saç botoksu keratin seti fiyatları markadan markaya değişkenlik göstermektedir. Bazıları çok pahallı bazıları ise çok ucuzdur. Ancak mesele para olmamalıdır. Güvenilir ve garantili ürünler veren markaları seçmeniz gerekmektedir. Ucuz veya pahalı saçınıza yarar sağlamadıktan sonra verilecek para çöpe atılmıştır. Ancak saçınıza gereken yararı sağladıktan ve saçınızı onardıktan sonra paranın pek bir kıymeti yoktur. Burada önemli olan saçımıza verdiğimiz değerdir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır