Web Analytics

Makaleler » Saç Bakımı » Saç Bakım Yağları

Saç Bakım Yağları

Zeytinyağı, argan yağı gibi doğal yağlar bile günlük etkiler bırakmakta bir kaç güne etkisini yitirmektedir. Kalıcı etki bırakmak isteyenler kesinlikle Liquid Keratin Yağını tercih etmelilerdir. Çünkü liquid keratin bakım ürünleri kesinlikle saflığını kanıtlamış ve garantili ürünlerdir. Ülkemizde hiç şüphesiz keratin ürün piyasasının lideri konumundadır.

 

Keratin bilindiği üzere insanların bedenlerinin belirli bölgelerinde yer alan proteinlerin isimleri olmaktadır. Saç, tırnak ve diş yapılarının daha güçlü olmalarını hem daha sağlıklı olmaları sağlar. İnsan bedenlerinde bu kadar önemli yapıda olan keratin bazı durumlarda azalır ve yıpranır. Piyasada bir çok yağ çeşidi bulunmaktadır. Saçınızda etkiyi görebilmek ve güzel sonuçlar elde etmek için kaliteli saç bakım yağları alınmalıdır. 

 

Keratin saç bakım ürünleri sayesinde saçlar esnek bir yapıda olmaktadır. Saç kırılmalarının geneli keratin eksikliğinden meydana gelirken ürünlerin kullanımları düzgün bir şekilde yapıldığı zaman da ortada kırıklık adına bir şey kalmayacaktır. Keratin eksikliği daha çok;

 

Saçların çok sık boyatılması

 

Saçlara şekil verici düzleştirici

 

Saçlarda kullanılan kimyasal ürünler saçların en önemli etkenleri olan keratin azalmasına neden olmaktadır.

 

 

Saç Bakım YağlarıKeratinli Saç Bakım Yağları Yararları 

 

 

Liquid Keratin yağlarının saçlara birçok yararı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra en ufak bir zararı da yoktur. Saçlara faydalarının neler olduğuna bakılacak olunursa;

 

Saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

 

Saç dökülmelerine engel olur.

 

Saçlarda kırıkların kısa sürede ortadan kalkmasını sağlar.

 

Saçların boz ve kötü görünümlerini ortadan kaldırır. Daha düz ve pürüzsüz görünümlerin olmasını sağlar.

 

Saç bakım yağları arasında en etkili yöntemlerden biri olan keratin kullanımına da dikkat edilerek yapılması gerekir.

 

 

Keratin Yağlarının Saçlarda Uygulanma Yöntemleri

 

Saç Bakım Yağları

Saç bakımı saçların düzgün ve sağlıklı durması konusunda oldukça önemli olmaktadır. Bakımların düzgün bir şekilde uygulanması saçların kaybolan sağlıklarına daha kısa sürede kavuşmasına ve daha hızlı uzama gibi durumlara katkısını sağlar.

 

Uygularken saçların bir hayli temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Saçlar ne kadar temiz olursa bakım ürünleri o kadar etkili olacaktır. Saçlara keratin yağını uygun miktarda sürmek de bir hayli önemli olmaktadır. Temiz saçlara uygulanan yağları saç diplerine tamamen yedirmek gerekir.

Saçların beslenmesi için yağları uç kısımlara değil de dip kısımlara yedirerek sürmek gerekir. Saçların tamamı yağları emdikten sonra ortalama 2 saat kadar bekletin. 2 saatin sonunda en ufak yağ kalıntısı kalmayacak şekilde durulanmalıdır.

 

Eğer saçlara keratin yağı masajı haftada iki ya da üç kere düzenli olarak uygulanırsa iki ayın sonunda istenilen sonuç elde edilir. Saç kırıklıkları ve kötü görüntü istenildiği gibi ortadan kalkması sağlanır. Saç dipleri ne kadar sağlıklı olursa o kadar hızlı da uzayacaktır. Saç bakımlarının ve temizliğinin de ona göre dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Yapılan keratin yağı uygulamaları ile istenilen sonuç elde edilecektir. Detaylı bilgi için resme tıklayınız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır