Makaleler » Blog » Röfleli Saç Bakımı

Röfleli Saç Bakımı

RÖFLELİ SAÇ BAKIMI

 

Röfleli saçlara bakım yaparken  röfleli saçlara doğal keratin yüklemek, oldukça önemlidir. Normal yıpranmış saçlara oranla.

Röfleli saçlara yapılması gereken keratin bakım en az üç dört kat artırılmalıdır.

Çünkü saçlar oldukça yıpranmış ve kurumuş olduğundan keratinleri tamamen yutar. Keratin yükleme seanslarına sabırla devam edilmeli ve sonuç alınana kadar yükleme yapılmalıdır.

Röfleli saç bakımı ne kadar erken başlarsa o kadar iyi sonuç alınır. Yani defalarca yıllarca röfle uygulanmadan önce keratin bakım yapılmalıdır. Fakat geç kalındığı durumlarda da güzel bir keratin bakım programıyla olumlu sonuçlar rahatlıkla alınabilmektedir.

Son zamanlarda çok uygulanan ve modası geçmeyen Ombreli saçlar ise, aynen röfleli saçlarda olduğu gibi iyi bir keratin bakımına ya da keratin yüklemesine ihtiyaç duyarlar. 

Özellikle platin renklere, yani koyudan çok açık renklere geçişlerde saçlar oryalden fena halde yıpranabilirler. Her açma işleminden önce saça keratin yüklenmesi çok faydalı olacaktır.

Keratin yağı ise röfleli saçlara nem kazandırması bakımından ve iyi bir saç bakımı olması oldukça önemlidir. Saçlara haftada bir bu şekilde bakım yeterli gelecektir.

 

 

 

 

 

 

Röfleli saçlara bakım yapılmadığı zaman saç yapısı buna dayanamaz ve kısa sürede yıpranırlar. Saçlar güçsüzleşerek kırılmalar ve kopmalar  meydana gelir. Bazen de saçlarındaki sertlik, kuruluk ve matlık bayanları çok rahatsız eder. Bu sorunların önüne geçebilmek için röfleli saçlara yapılan bakım çok önemlidir.

Röfleli saçların bakımını üç aşamaya ayırabiliriz.

 

 

 

röfleli saç bakım seti

 

 

 

RÖFLELİ SAÇA BAKIM ÖNCESİ :

 

En önemli ve en faydalı aşama olmasına rağmen, bayanların çoğu hatta kuaförlerin de bir çoğu bunu pek önemsemezler. Oysa erken alınan bir tedbir hem saçları koruyacak hem de sonraki gereksiz yüksek maliyetlerden insanı kurtaracaktır.

 

 

 

 

 

 

RÖFLELİ SAÇA BAKIM SONRASI :

 

Bu aşamada saçlar az hasar görmeye başladığında yapılan bakımlardır ki saçlar iyice yıpranmadan, daha kolay kurtarılabilir. Maalesef bu da çoğunlukla ihmale uğrar ve saçlar gün be gün gücünü kaybeder.

 

 

 

 

 

 

BİRDEN ÇOK RÖFLELİ SAÇA BAKIMI SONRASI :

 

Genellikle bu aşamaya gelindiğinde ve saçlar iyice yıprandığında her türlü çareye başvurulur. Tüm bayanlar, bir mucize çıksa da şu yıpranmış saçlarımdan kurtulsam derler. Kuaförler de, teknoloji yeni bir ürün yapsa da hem müşterilerimizi memnun edelim hem de daha çok kazanalım, diyerek bir beklenti içinde olurlar. Ancak, şu anda dünyada kalıcı bir onarım sistemi maalesef yok. Fakat Keratin Saç Botoksu sisteminde bir kaç seansta yıpranmış saçların adım adım hem de kalıcı olarak onarımı ve eskiye göre toparlanması mümkün oluyor.

 

 

 

 

 

 

İşin en önemli tarafı, röfle yapılacak saçlar önceden mutlaka profesyonel bir bakıma alınması şarttır ki sert işlemlere karşı direnç gösterebilsin. İşleme başlamadan bir gün önce Keratin Saç Botoksu ile saçlara yükleme yapılması hasar riskini minimize eder.

 

 

 

 

röfleden yıpranmış olan saçlarınızı için " röfleli saç bakım seti "ni ziyaret ediniz

 

 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

gül yalçın
02 Mart 2019
Ben katkısız keratin dip bakım yağı kullanıyorum, dökülme ve kırılmadan eser kalmadı. Saçalrım çok çok hızlı uzuyor ve artık dipten de güçlenerek geliyor farkediyorum

hacer gündüz
02 Mart 2019
2 senen önce saçıma röfle yaptırdım saçlarım yandı, mat cansız bir görünüm aldı daha sonra röfleli saç bakımı makalesindeki ürünleri kullandım saçlarım kısa sürede onarıldı.

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır