Web Analytics

Makaleler » Saç Modelleri » Keratin Saç Düzleştirici

Keratin Saç Düzleştirici

 

KERATİN SAÇ DÜZLEŞTİRİCİ

 

 

Keratin saç düzleştirici aslında yanlış bir ifadedir. Çünkü keratin proteini yıpranmış ve hasarlı saçlar da kullanılan bir üründür. Fakat her nasılsa Brezilya fönü veya diğer Keratin Saç Düzleştirici ürünler kuaför sektöründe keratin bakımı olarak tarif ediliyor ve uygulanıyor. Oysa saçı düzleştirmek için formaldehid denilen çok zararlı ve kanserojen bir kimyasal madde kullanılmak zorundadır ve bu şekilde saç bağları ve lifleri yumuşatılarak ve üzerinden yüksek ısılı pres ve maşa ve fön çekilerek kıvırcık saçların düzleşmesi sağlanır. Bu yapılan işlem çok zararlıdır ve keratin kelimesiyle uzaktan ve yakından hiç bir ilgisi yoktur. Çünkü keratin onarıcı ve saçı yeniden yapılandırıcı mucize bir proteindir.

 

Saç bakımın da ve özellikle çok işlem görmüş yıpranmış, yanmış saçlarda kullanıldığı zaman inanılmaz faydası olan bir üründür. Bizde sizlere bu doğal keratin bakımı uygulamasını ya da diğer bir ifadeyle doğal keratin saç botoksunu önemli tavsiye ediyoruz. Zaten saçlarınız kuaför tabiriyle Keratin Saç Düzleştiriciden sonra mutlaka zarar göreceği için öncesinde veya sonrasında saçınızı korumak ve yapılandırmak için mutlaka keratin saç botoksunun saça uygulanması şarttır. Aksi halde saçınız buna dayanamaz, incelir, sertleşir, kırılır ve kopar. 

Geçmişte boya, maşa, fön, oryal, röfle, perma gibi çeşitli işlemlere maruz kalmış ve yıpranmış saçlar saç botoksu ile tedavi edilmektedir. Saç botoksun da saça keratin yüklemesi yapılır. Keratin yıpranmış, hasar görmüş, incelmiş ve kopmuş saçların onarılmasını sağlayan aynı zamanda saça canlılık ve direnç kazandıran bir proteindir. 

 

Keratin Saç DüzleştiriciKeratin Saç Bakımı mı? Keratin Saç Düzleştirici mi?

 

Günümüzde dünya çapında yıpranmış saçlara uygulanan 3 yöntem bulunuyor;

Bunlardan ilki bütün markalar da içerikleri aşağı yukarı aynı olan maskeler ve sentetik tabanlı kremlerdir. Saç telinde pürüzsüz, parlak ve daha kaygan bir tabaka oluşturarak iyi bir hissiyat verirler. Saçta çok uzun süre kalma yönünden bakıldığında belirli süre sonra suyla birlikte akarak işlevini yitirirler ve bu sebeple de onarıcı özellik sağlamazlar.

İkincisi ise doğal maskelerdir. zeytinyağı, bal, yumurta, argan yağı gibi malzemeler karıştırılarak yapılır. Saça uygulanan ısıl ve kimyasal işlemler saçın dengesini bozar bu doğal maskeler nem dengesinin korunmasına yardımcı olurlar. Ama bunlarında kalıcı özellikleri olmadığından saçlarda onarım özellikleri yoktur.

 

 

Keratin Saç Düzleştirici - Keratin Saç Botoksu

 

Üçüncü olarak saçta tutunma özelliği göstererek dünyada onarım görevi gören tek madde olan keratin bakımıdır.

Detaylı bilgi iletişim numaralarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Fakat keratinli ürünlerde kendi içlerinde 3’e ayrılır;

 

Saç Botoksu Keratin Yüklemesi

 

Birincisi, içinde çok zararlı kimyasal maddeler barındıran brezilya fönü düzleştiricidir. İçerisinde çok az miktarda keratin içersede sadece düzleştirme amaçlı kullanılan keratin bakımıyla alakası olmayan ürünlerdir.

İkincisi, krem ve maskelerdir. Silikon tabanlı olan aslı sentetik ürünlere yeterli olmayacak şekilde keratin koyularak elde edilen ürünlerdir ve bunların kalıcılık özellikleri bulunmamaktadır.

Üçüncüsü ise keratin saç botoksudur. Katkısız saf keratinlerle yapılan bu işlemde katiernler  direkt olarak saça yüklendiklerinde hasar görmüş alanlara, saç pulcuklarının aralarına ve saçtaki kırılmalara hemen yerleşir. Saçın aralarında kaynayarak sert bir hale gelirler. Saç üstünde ince bir tabaka oluşturarak hacimli ve güçlü görünüm kazandırır. Ayrıca suda çözünmezler. Şu anda Türkiye de Liquid Keratin markası bu uygulamanın bir benzeridir.

Ama keratinlerle yapılan bu yükleme işlemi ve kaynama işlemi basit değildir. Bu botoks süreci kolay olmadığı için  çok iyi bir şekilde bu sürecin yürütülmesi gerekir. Keratinlerin sağlıklı bir şekilde en ince noktalara nüfus edebilmesi için güzel yönetilmesi önemlidir.

 

Keratin Yüklemesi Nasıl Yapılmalı?keratin saç düzleştirici

 

1-Saçların saç ve kremi jöle gibi sentetik kalıntılardan arındırılarak temizlenmesi şarttır.        

2-Saçta bir iki gün boyunca hiç su değirmeden bekletilmesi gerekir.

3-Keratin yüklemesinden önce saçların gayet temiz ve kuru ( jölesiz ve kremsiz) olmasına dikkat edilmelidir.

4-Saçlara uygulandıktan bir iki gün sonra şampuan kullanmadan ılık bir suyla durulayıp saça en ideal krem veya maskenin yapılması bakım için önemlidir.

5-İlerleyen günlerde dokusu yumuşak bir şampuan kullanmak, saçları sürekli yıkamamak, klorlu aynı zamanda tuzlu sudan uzak tutarak, keratinin saçta daha uzun süre kalmasını sağlayarak kalıcılığını arttırabilirsiniz.

Saç botoksu geçmişte saçların röfle, maşa, düzleştirici, boya gibi işlemlere maruz kalması ve yıpranmasıyla saçları onarmak ve yeniden canlandırmak amacıyla yapılan işlemdir. Birkaç işlemde uygulanan saç botoksu, saf keratin serumu ve saf keratin ürünleriyle yapılır. Saç botoksu yapmadan önce saçlarınızın kuru ve temiz olması önemlidir. Sülfür bağlarını birleştirerek saçların daha güçlü bir yapıya bürünmesini sağlayan saç botoksu uygulaması özellikle boya kullanan bayanların yaptırabileceği bir uygulamadır.

 

 

Keratin Bakımı Ürünleri ve Keratin Saç Düzleştirici

 

Firmamız Keratin Saç Düzleştirici ürünleri ve saf keratin serumu ürünleri satan firmalardan biridir. %100 saf keratin ürünlerimiz Liquid marka altında sizlere satıldığı için %100 saf keratin ürünleri satın aldığınızdan emin olabilirsiniz. Firmamızın sizler için satışa sunduğu keratin ürünleri ile saç botoksu yaptırabilirsiniz. 

Bugün yıpranmış saçlara uygulanabilen 3 yöntem bulunur;Keratin Saç Düzleştirici

Bu yöntemlerin birincisi, sentetik yapılı krem ve maskelerdir. Bunlar saç yüzeyinde kaygan bir tabaka oluşturmalarıyla iyi birer hissiyat vermektedirler. Çok uzun süre tutunma yetenekleri olmadığı için onarıcı özellikli değillerdir.

Bu yöntemlerden ikincisi; zeytin yağı argan yağı bal ve yumurta gibi doğal maskelerdir. Bunlarsa saça bırakmış olduğu nem sayesinde saçın nem dengesini korurlar ve ısıl işlemlerine karşı saçın daha dayanıklı olmasına yardımcı olurlar. Fakat bunların da onarıcı özelliği yoktur.

 

Bu yöntemlerden üçüncüsü; Bu yöntemlerden üçüncüsü keratin bakımıdır. Keratin saçların yıpranmasını, hasar görmesini, dökülmesini önler. Mat görünümden uzaklaştırıp parlak bir görüntü kazandırır. Keratin saç için gerekli olan proteindir.

Firmamız saf keratin serumları ve keratin ürünleri satan firmalardan biri olarak sizlere %100 saf keratin ürünleri sunmaktadır. Siz de firmamızın saf keratin ürünlerinden satın alabilirsiniz. Keratin saç düzleştirici ile daha kolay saçı şekillendirebilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
10 Haziran 2019
Merve hanım bende saçlarıma kuaför ortamında saçlarımı düzleştirmek için çeşitli işlemler uygulatmış bunlarda pişman olmuş birisi olarak söylüyorum saçlarıma işlem yapmadan önce ve yaptıktan sonra saçlarıma düzenli olarak keratin yüklüyorum saçlarımı keratin hem onarıyor, hem koruyor. Ayrıca fön gibi ısı işlemlerinde Liquid keratinin fön sütünü kullanıyorum ben çok memnunum evet biraz zamanımı alıyor ama insan sağlığıyla oynamayan ürünler kullanıyorsun.

10 Haziran 2019
Aslı hanım benim gibi saçları kıvırcık olan kişiler peki saçlarını nasıl düzleştirsin, evet bu tür ürünlerin içerisinde formaldehit gibi ürünler var bu madde insanları kanser dahi edebiliyor, saça ısı işlemi ile düzleştirmeye kalksan saçlar yanıyor. Saçlara ve zarar vermeden saçları nasıl düzleştirebiliriz. Daha önce brezilya fönü uygulamış sonra saçlarımda koparak dökülmeler yaşamış biriyim.

10 Haziran 2019
Aslı hanım benim gibi saçları kıvırcık olan kişiler peki saçlarını nasıl düzleştirsin, evet bu tür ürünlerin içerisinde formaldehit gibi ürünler var bu madde insanları kanser dahi edebiliyor, saça ısı işlemi ile düzleştirmeye kalksan saçlar yanıyor. Saçlara ve zarar vermeden saçları nasıl düzleştirebiliriz. Daha önce brezilya fönü uygulamış sonra saçlarımda koparak dökülmeler yaşamış biriyim.

10 Haziran 2019
Saçların düz olması için keratinle saç düzleştirme lafına inanıp saça formaldehitli ürünlerle saçını ve sağlığınızı yıpratmayın, biraz araştırma ile kuaför ortamlarda yapılan brezilyafönü, düzleştirme amacıyla yapılan keratin bakım ile normal saf, doğal, Liquid keratin ürünleri ile yapılan keratin bakım arasında fark olduğunu görürsünüz arkadaşlar.

10 Haziran 2019
Kuaförüm kıvırcık saçlarıma keratin bakımı adı altında işlem uyguladı sonra saçlarım yandı başka kuaföre gittim oda keratin saçı yakmış dedi tabi ki saçlarımı kısaltmak zorunda kaldım. Liquid keratin sayesinde keratinin bir protein olduğunu kuaförlerde keratin bakım adı altında kimyasallarla saça işlem yapıldığını gerçek keratin bakımının saçları yakmadığının tam tersine onardığını öğrendim

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır