Web Analytics

Makaleler » Saç Bakımı » Keratin Proteini

Keratin Proteini

KERATİN PROTEİNİ

 

 Bilhassa saç bakım sektöründe yer alan çeşitli ürünler ve bakım yöntemleri içinde kendisine yer bulan keratin, aslında bir protein türünden ibarettir. Özellikle de söz konusu uygulamalar neticesinde yanan ve yıpranan saç tellerinin onarılmak sureti ile eski haline döndürülmesi amacı ile kullanılmaktadır.

 

 Keratin proteininden elden edilmekte olan ürünler, çeşitli nedenler ile yıpranmış olan saçların canlılığını geri kazandırma maksadı ile geliştirilmiş olan keratin serumunun saça uygulanması sayesinde fayda sağlamaktadırlar.

 

Perma, saç düzleştirici, fön, saç şekillendiriciler, oryal, röfle ve platin gibi çeşitli saç şekillendirme ve boyama yöntemleri nedeni ile yıpranmakta olan saç tellerinin onarımı adına kadınların korkulu rüyalarının sonlandırılması amacı ile ön plana çıkan bir uygulama olagelmektedir.

 

Tüm insanların bedeni için gerekli olan ancak vücut içinde eksikliği baş gösteren vitamin ve mineraller, beslenmenin yanı sıra, besin takviyeleri ile de nasıl tedarik edilmekte ise; saçın gereksinim duymakta olduğu keratin proteini de yine aynı takviye yöntemi ile saça ulaştırılmak zorundadır.

Üstelik bu işlemin herhangi bir zararı ya da yan etkisi bulunmadığı gibi; yıpranmış saçların sağlık kazanmasına, kırık saç uçlarının tamir edilmesine, elektriklenmenin önlenmesine ve saçın parlaklık kazanması gibi sayısız faydayı da sağlamaktadır diyebiliriz.

 

 

 


keratin proteini

Adeta yüzde yer alan kırışıklıkların tedavi edilmesini üstlenen botoks gibi, serum içinde yer alan molekül yapıları da yıpranan saç tellerine, aynı amaç uğrunda keratin proteini de enjekte edilmektedir. Yıpranmış olan saçların canlandırılması sureti ile yepyeni bir görünüm kazanmasını sağlayan keratin serumu, keratin bakımı yöntemi ile saçın ihtiyaç duymakta olduğu tüm besinleri karşılamayı başarmaktadır.

Etkisini aylar boyunca gösteren ve sürdüren keratin bakımı, saç tellerinin çok daha kalın ve güçlü bir yapıya kavuşmasını sağladığı gibi; tekrar yıpranmalarının da büyük bir ölçüde önüne geçmektedir.

 

Keratin Proteini Nerede Bulunur?

 

Mevcut saç yapısının yüzde yetmiş ikisinden fazlası, keratin proteinlerinden meydana gelmektedir. Son derece set ve su geçirmez bir yapıya sahip bulunmakta olan keratinler, nano düzeyde mikro parçacıklara ayrıldıkları takdirde; çeşitli etkenler doğrultusunda yıpranmış ve yanmış saç yapılarının, muhteşem bir ölçüde eski sağlıklarına kavuşturulması maksadı ile kullanılabilmektedirler.

 

 

 


 

 

 

 

keratin proteini

 

Özellikle Avrupa ülkelerinde ve ABD’de ileri düzeyde bio teknoloji kullanılmak sureti ile elde edilebilen keratin proteini: Son derece sert ve yoğun kimyasal içerikler içinde tüm özelliklerini kaybedeceğinden, doğal formu ile muhafaza edilmeye çalışılmaktadır. Yani yalnızca bu çok özel yöntemler ile üretilmesi mümkün olabilmektedir.

 

 

 

Diğer yandan keratin proteini içerikli ürünleri satın almak isteyen kişilerin ilk yapacakları iş; bir eczaneye gitmek olmalıdır. Ancak tabi ki; eczanelere akın ederken de hangi tipteki ürünü ve hangi markanın çeşitlerini tercih edeceğini bilmek de büyük bir önem arz etmektedir.

 

 

 

Keratin proteini, eczanelere ek olarak, büyük kuaför salonları da ürün satışları yapabilmektedir. Ancak hem eczane hem de saç bakım merkezlerinin bir de dezavantajı vardır ki; o da maalesef yalnızca ellerinde mevcut bulunan ürünleri satın almak zorunluluğu sınırlandırılmış olma ihtimalinizdir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Merve Bağlar
03 Eylül 2021
Makalelerin birkaç tanesini okudum çok faydalı buldum bu işi cidden önemsiyorsunuz ürünleriniz çok kaliteli tavsiyeleriniz üzerine saçımı eski sağlığına kavuşturdum. Keşke doğal boyanız da olsa sizden alırdımmm

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır