Makaleler » Blog » Keratin Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Keratin Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

KERATİN BAKIMI NE KADAR SÜREDE YAPILMALI?

 

Keratin bakımı ne kadar sürede yapılmalı sorusuna cevap verecek olursak. Yapılacak keratin bakımının markasını ve amacına göre bu süre değişiklik gösterir.
Çünkü siz hangi tür bir “ keratin bakımı ” yapacağınızı çok iyi bilmeniz gerekir.  Bu konuda fazla bilgisi ve tecrübesi olmayan kişiler bütün keratin bakımları ayni olarak değerlendirir ve hataya düşer. Çünkü keratin bakımı; Türkiye’de bazen düzleştirme uygulama tarzındaki bakımlara da keratin bakımı ismi veriliyor.

Buda büyük bir hataya sebep oluyor. Çünkü bu tür bakımların saçları düzleştirmekten başka hiçbir özelliği yoktur. fakat saç düzleşirken elbette güzel esnek parlak bir görünüm kazanır.  Buda keratin bakımı olarak insanları aldatır,  oysa gerçek bir keratin bakımının düzleştirme özelliği bulunmaz.  

 

 

 

Liquid Keratin - Saç Botoksu - Keratin Yükleme Seti 4

Ürünü incelemek için görsele tıklayabilirsiniz.

 

 

Diğer bir keratin bakımı ise normal maske, krem ya da serum tarzı uygulamalardır. Bu tür uygulamaların ne yazık ki yıpranmış saçları onarma özelliği yoktur. Ama bu tür uygulamalar da “ keratin bakımı “ olarak bilinmektedir. Gerçi her ne kadar düzleştirme  özelliği olmaması yani;  Formaldehit gibi ağır kimyasal içermemesi bakımından saçları pek bir zararı olmadı düşünülse de sonuçta yıpranmış bir saç için hiçbir fayda sağlamamaktadır. Boşuna zaman ve masraf kaybına sebep olmaktadır.

 

 

Liquid Keratin - Saç Botoksu - Keratin Yükleme Seti 3

Ürünü incelemek için görsele tıklayabilirsiniz.

 

 

Yıpranmış saçların onarılması için yapılacak olan keratin bakımı ne kadar sürede yapılmalı diyorsanız.  Gerçek bir keratin bakım için süre çok önemli bir konu değildir. Yani üç günde bir keratin yüklemesi yapılabildiği gibi haftada bir de yapılabilir, ayda bir de yapılabilir.  Burada önemli olan, saçlar ciddi oranda yıpranmış bir seviyeye geldiği zaman saçları onarıncaya kadar saf, doğal keratin yükleme işleminin yapılmasıdır.  Keratin saça hiçbir zarar vermez tamamen doğaldır  ve saçı yapılandırır. Saçlar yapılandıktan sonra tekrar ikinci bir yıpranmaya maruz kalmadıkça tekrar keratin yüklemesine de ihtiyaç olmaz.  Ancak zamanla pres, maşa, düzleştirici ya da boya, açıcı, platin ombre gibi işlemler sonucu saçlarda yıpranma oluşur. Bunlara mukabil hemen arkasından doğal, saf, katkısız keratin yüklemesi yapmak gerekmektedir. Özellikle keratin bakım yaparken patentli ürünlerin tercih edilmesi tavsiye edilir.  Ancak keratin maskesi ve keratin gibi ürünlerin uygulanması günlük ya da haftalık olarak mümkündür. Çünkü bunlar saçan daima kullanıldıkları zaman bir konfor katarak saçları daha yumuşak ve ipeksi bir halde gösterebilir.

Yıpranmış saçlar için keratin bakımı ne kadar sürede  yapılmalı, hakkında daha fazla bilgi almak için saç uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Unutmayınız ki saçlarınızın onarımı süresince sizlerin yanındayız.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır