Web Analytics

Makaleler » Saç Bakımı » İnce Telli Saçlar İçin Bakım

İnce Telli Saçlar İçin Bakım

İnce telli saçlara sahip kişilerin bize sorduğu ilk soru, saçları kalınlaştıran bir ürün veya setin olup olmadığıdır. Saçlarımızın yapısı kıvırcık, kalın, düz, ince telli oluşu doğuştan genetik olarak belirlenen fiziksel özelliklerimizdir.

 

İnce telli saçları kalınlaştırmak için evde bitkisel yağlarla saç bakımı yapmak,  saçları kısa kestirmek veya saçları kazıtmak gibi farklı uygulamalar uygulanabilir. Fakat saçları kazıtmak, saçı kısa kestirmek saç tellerinizi kalınlaştırmaz. Saç kalınlığını saçımızın kök yapısı belirler.  

Nadir olmakla birlikte, bazen ince telli saçların  tıbbi bir durumdan kaynaklanabileceği düşünülmektedir.

 

Duş alırken yaşanan saç dökülmesinde alışılmadık derecede fazla miktarda saç fark ediyorsanız,  androjenetik alopesi adı verilen bir duruma bağlı olabilir.

 

Bu genetik durum 20'li yılların başında başlayabilirken, menopozdan sonra görülmesi yaygın olanıdır. Sadece kadınları için değil ince telli saç erkekler içinde sorun oluşturmaktadır. İnce telli ve yağlı saçlara sahip olmak bu şikayetlerin başında gelmektedir.

 

Aslında, tüm kadınların yaklaşık %50'si 50 yaşına kadar saç dökülmesi yaşar. Bu saç dökülmesi genetikte köklü olur. Doğrudan saç dökülmesiyle ilgili tıbbi sorunlar arasında tiroid sorunları, demir eksikliği veya anemi ve erkek hormonlarda bir artış vardır hepsi de tedavi edilebilir.

 

ince telli saçlar için bakım

İnce Telli Saçlar İçin Bitkisel Bakım

 

Vucut sağlıklı olunca saç gelişimi başlar. İnce telli saçlar için bitkisel bakım, ıspanak, lahana, pazı, fasulye ve tofu gibi demir bakımından zengin yiyeceklerdir; bunların hepsi, sağlıklı saç büyümesini destekleyebilen iki element olan biyotin ve çinko gibi mükemmel demir kaynaklarıdır. Biyotin ayrıca muz, fasüler, karnabahar, yumurta, yer fıstığı, mercimek ve somonda bulunur. Protein ayrıca, kalın ve sağlıklı saçlar için, tavuk, yağsız etler, yumurta, fıstık, tam tahıllı süt, soya fasulyesi, deniz ürünleri ve az yağlı süt ürünlerinin tadına bakmak için de gereklidir. Uzmanlar aynı zamanda hindistancevizi ve zeytin yağını önerir. Aynı zamanda kahve, alkol ve tütünden kaçınma; Ve hayati besin maddelerini vücuttan tüketebilen işlenmiş ve rafine edilmiş gıdaların tüketimini sınırlandırılması gerektiği söylüyorlar. Ve bol miktarda su içerseniz, esnek ve şık gösterecek ve tellerinizi koruyacaktır!

 

Sağlıklı dolaşım saç köklerini saç büyümesinin başladığı saçlı deride besleyebilir ve masaj dolaşımı hızlandırmak için kolay, mükemmel (ve keyifli) bir yoldur. Bu foliküllere kan akışını teşvik etmek ve ince, "ince telli saçlarınızı" taçlandırmak için düzenli saç derisi masajlarına kendiniz danışın. Parmak uçlarınızın içine birkaç damla hafif bir keratin saç bakımı yağı işleyin ve şampuan yapmadan önce saç derinizin her yerini birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle sürtün.

 

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Ürünleri

 

Öncelikle kendinize İnce telli saçlar için şampuan bir seçin. Keratin içerikli şampuanlar, Amerikan Dermatoloji Akademisine göre saçlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bu tür şampuanlar, saçınızı kaplayan ve saçınızın milini kalınlaştıran protein içerir. Güvenilir olmayan içerikli saç kremi ve şampuanlar, saçların dış yüzeyine zarar vererek yontup, inceltebilir. Islak saç kuru saçlardan daha kolay kırılma eğilimi gösterdiği için taranmadan veya şekillendirmeden önce saçınızın kurumasına kadar bekleyin. Saç miliniz esnetildiğinde ıslak kıllar daha kolay kopar ve tıkanmaya neden olur. Kullanacığınız şampuanın içeriğinde sülfat, paraben gibi kimyasallar içermediğine dikkat ediniz.

 

ince telli saçlar

Eğer hem ince telli hemde yağlı saçlarınız varsa, şampuanı günde bir kez kullanmalısınız.(Yapabiliyorsanız soğuk suyla aksi taktirde ılık suyla yıkayınız.) saçlarınızı şampuanlarken, 'ince telli saçlarınızı' ıslatıp şampuanınızı saç derinize masaj yaparak  kan dolaşımını hızladırın. Ve daha sonra saçlarınızı  iyice yıkayın. Şampuanla masaj yaparken kafa derinizi hareket ettirmeyi deneyin; Bu, ünlü bir magazin dergisinin web sitesine göre iyice temizlenmenize ve yeterli baskı uygulamanıza yardımcı olur. Yağlı saçlarınız varsa, derin temizleme şampuanlarından kaçının, çünkü saçları gereken tüm yağlardan sıyırır ve yağ bezlerini üst sürüşe gönderirler.

 

Farklı çeşitleri, markaları, ihtiyaçları ve içerikleri var olduğundan, doğru kremi bulmak zorlayıcı olacaktır. İnce telli saçlar için özel olarak formüle edilmiş bir krem veya hacim veren kalın saç oluşumunu teşvik eden bir saç kremi seçin. Keratin saç kremi içerisindeki besleyici protetinler sayesinde saç diplerine kadar etki ederek, derinizin besler ve ince tellerinizin etrafını örerek koruyucu etki yapar. Unutmayın ki güzel beslenen ve gerekli ihtiyaçları karşılanan kafa derisi verimli çalışacak ve istediğiniz saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. İnce saç tiplerinde kafa derisine keratin kremi masaj yaparak uygulamamalıdır; saç mili kafa derinizin tabanında tartılır. Bunun yerine, saç uçlarınızdan başlayarak, derinize kadar kremi sürmelisiniz ki saçın her bölgesi kremle buluşmuş olsun.

 

Saçınız ince telli ise, kuvvetli ovmak zarar verir. Bunun yerine, duştan çıktığınızda saçınızı havluyla nazikçe ovalayın.Başka bir harika fikir ? Kütikülün kabarmasına engel olmak için su emici bir mikrofiber havlu kullanın. Bunu yapmak patlamaları kolaylaştıracak, kıvırcıklığı azaltacak ve ince telli saçlar için nazik bir kuruma çözümü olacak.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
30 Nisan 2019
Teşekkür ederiz meltem hanım ürünlerimizden memnun kalacağınızdan hiç şüpheniz olmasın

30 Nisan 2019
Teşekkür ederiz meltem hanım ürünlerimiz memnun kalacağınızdan hiç şüpheniz olmasın

30 Nisan 2019
Benim saçlarım ince telli ve çabuk yağlanıyor, temiz görünmesi için sürekli saçlarımı yıkıyorum tabi ki her yıkamada saçlarım dökülüyor saç tellerimin kalınlaşmasını istiyorum yazılarınızı okudum ürününüzü deneyeceğim umarım saçlarım kalınlaşır.

30 Nisan 2019
Benim saçlarım ince telli ve çabuk yağlanıyor, temiz görünmesi için sürekli saçlarımı yıkıyorum tabi ki her yıkamada saçlarım dökülüyor saç tellerimin kalınlaşmasını istiyorum yazılarınızı okudum ürününüzü deneyeceğim umarım saçlarım kalınlaşır.

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır