Makaleler » Blog » Erkek Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

 

Hayat şartları, zorluklar, stres gibi durumlar da hem sağlığımızı dolayısıyla da saçlarımızı olumsuz etkilemektedirler. Bu da özellikle "erkek saç bakımı" yapılmasının önemini iyice arttırmaktadır. Yani kullanacağınız şampuandan tutun da saç bakım yağına kadar önem arz eder , bu durumda erkek saçına saf ve doğal olan keratin kullanamanızı öneriyoruz.

Eski zamanlarda kadın saç bakım oldukça basit bir terimdi diyebiliriz. Ancak gelişen teknoloji sayesinde, kuaför ve erkek saç bakımı alanında renklendirme ve şekillendirme yöntemleri çok arttı. Bu da doğal olarak arkasından saçlardaki aşınmayı son derece arttırdı. Ve böylece adım adım saçlarda yıpranma, yanma, kırılma ve diğer sorunlar da arttı.

 

 

Önemli 4 Madde ile Erkek Saç Bakımı

 

 

1. Erkek Saç Bakımında Yıkama

 

Kafa derisi için iyi olan doğal yağları oluşturmak için en azından bir güne ihtiyacınız vardır. Çok sağlıklı, dirençli saçlarınız varsa, haftada sadece bir defa yıkamanız tavsiye edilir. Eğer saç tipiniz sorunluysa Liquid Keratin Şampuan ile haftada 3 defa ılık suyla yıkayabilirsiniz. Erkek saç Bakımında saçlarınızı doğru bir şekilde yıkamak çok önemlidir.

 

 

2. Erkek Saç Bakımında Ürünsel Bakım

 

Saç dökülmesine ve kafa derisine besin maddeleri ekleyen şampuan ve kremlerden kullanmak , mevsimsel değişikliklere karşıda saçı güçlü kılacaktır. Ancak asla 2si bir arada (saç kremi ve şampuan) kullanmanız tavsiye edilmez. Birçok stilist aynı zamanda saç kremini şampuandan önce kullanılması gerektiğini söyler. Yani, birincil şampuan olarak kremi kullanarak bir şampuanla hedeflediğiniz kirin çoğunluğunun giderilmesine yardımcı olacağına inanıyor. 

Ayrıca, "erkek saç bakımında" düzenli olarak Liquid Keratin Saç Kremi kullanın bir süre sonra gözle görülür gelişmeler fark edeceksiniz.

 

 

 

 

 

 

3. Erkek Saç Bakımında Fönle Kurutma

 

Çoğu "erkek saç bakımı"  bayanlar gibi zahmetli değildir. Erkekler genellikle saçlarına hacim vermek, dolgun göstermek veya şekillendirmek için üfleme aletlerini kullanırlar. Yalnız dikkat edilmesi gereken kısa saçlı erkeklerde özellikle fön aletlerinin verdiği zararı en aza indirmek. Saç derisi problemleri ve saçların incelip kırılmasını veya yanmasını önlemek için saçınıza süreceğiniz bir miktar Liquid Keratin Saç Kremi saçınızda oluşabilecek hasarlara karşı korur ve bir sonraki yıkamaya kadar saçın güçlü kalmasını sağlar.

 

 

4. Erkek Saç Bakımında Şekillendirme

 

Erkek saç bakımında saçınızın uzun ömürlülüğü için en iyi stil tavsiyesi şudur: Her gün kimyasal ürün (jöle, wax vb.)  oluşumunu ortadan kaldırmak için kafa derisini günün sonunda fırçalayın ve saçları her gün durulayın. 

Ek olarak şunu söylemek istiyorum; özellikle şapka taktığınız veya çok fazla stres altındaysanız her duş aldığınızda kafa dersine çok hafif olmayan dokunuşlarla masaj yapın. Böylece kan akışını harekete geçirmiş olursunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Keratin Erkek Saç Bakımı:

 

 

Önceki devirlerde erkek saç bakımı doğal yağlarla yapılarak yetinilirdi. Şimdi ise değişen çevre etmenleri yüzünden yıpranan ve dökülen saçları onarmak için eski yöntemler yetersiz kalmaktadır. Buna çare olarak da erkek tipi saçlara keratin yüklemesi veya keratin bakım  yapılması saçlara adeta bir cankurtaran gibi imdadına yetişti.

Ancak erkekler için keratin bakımda dikkat edilmesi gereken şey, kuaförlerde yapılan değildir, yoksa saçları bakım yaparken daha da yıpratabilirsiniz. Erkek saç bakımında asıl olan katkısız keratin yada doğal keratin yüklemesidir.  Bunun için kendinize 50-60 gr keratin serum bulmanız yeterlidir. Gece saçınıza yükleyerek sabah durulayabilirsiniz. Üzerine keratin maske yaparak işlemi sona erdirebilirsiniz.

 

 

Bu işlemi ayda bir kere yapmanızı tavsiye ederiz. Saç bakım konusunda en iyisini keratin yüklemesiyle olreduğunu unutmamak gekir.

Erkek saç bakımında en iyi uygulama keratin bakım yapmak yeterlidir. En iyi keratin bakım için ise, en iyi katkısız keratin kullanmak yeterlidir. Hasarlı saçınız kısa sürede tedavi olacak demektir. 

Keratin eksikliği ile saçlar zamanla incelecek ve koparak dökülecektir. Hızlı uzaması da duracaktır. saçlarınızın sağlığı için erkek saç bakımı çok önemlidir. Erkekler için bir kabus olan saç dökülmesi gibi büyük sorunndur. Bu sorun için dökülme setimiz ile hem keraatin yüklemesi yapmanızı hemde saçlarınızı korumanızı öneriyoruz.

saç bakım hakkında daha fazla bilgi almak için " saç bakımının püf noktaları " adlı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Hüseyin Akpınar
20 Mayıs 2019
Saçıma fazla bakım yapmıyordum. Sonradan sakım dökülmeye başladı. Dökülmeyi önlemek için kürler denedim olmadı. En sonunda keratin yüklemesi yapınca saçımın dökülmesi engellendi. Çok da memnun kaldım.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır